Derinlemesine yazılım eğitimleri için kanalımı takip edebilirsiniz...

Adsense’da Oturumu Açamama

Merhaba,

Adsense hesabınıza girmeye çalışırken hiç beklenmedik aşağıdaki hatayla karşılaştıysanız eğer panik yapmayınız. Bu yazımda nasıl hesabınıza erişebileceğinizin yolunu göstereceğim.

Öncelikle karşılaşılan hata mesajını inceleyelim.

Looks like this Google account isn’t associated with an AdSense account. That’s okay. You can either sign in with the Google account associated with AdSense, or sign up for an AdSense account today.

Mesajı daha netleştirmek için aşağıda görsel halinide paylaşıyorum.

Adsense'da Oturumu Açamama

Adsense’da Oturumu Açamama

Hesabınıza erişmeye çalışırken sizi karşılayan bu mesajda, yazdığınız Google hesabının bir Adsense hesabıyla ilişkili olmadığını söyleyerek sizin yüreğinizi hoplatabilir. Ayriyetten sizi perişan eden bu mesaj sanki hiç bir şey yokmuş gibi sorun olmadığını, varsa Adsense hesabınızla giriş yapabileceğinizi ya da yeni bir oturum açabileceğinizi söylemektedir.

Biliyorum… Sizi telaşlandıracak bir durum… Hele hele maddi gelirinizi Adsense üzerine kuran bir fertseniz eğer iyice çileden çıkmış olabilirsiniz.

Siz hesabınızın kapatıldığını, blok yediğinizi veyahut yargısız infaz edildiğinizi düşünebilirsiniz. Hatta daha kötüsü, bu yazıdan önce yaptığınız araştırmalar neticesinde başkaları tarafından hesabınızın çalındığını, hesabınızın devre dışı bırakılıp başka bir oturuma aktarıldığını okumuş olabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen Adsense hesabınıza giremezken sitenizde reklamların yayınlanması bu teori için en ideal ispat gibi gelebilir. Ama bu satırları okurken artık sakin olabilirsiniz. Çünkü ne hesabınız kapatıldı, ne bloke edildip yargısız infaz edildiniz ve ne de hesabınız başkaları tarafından çalındı. Bu hata sizin tarayıcınızdan ve yanlış oturum bildirisinden kaynaklanmaktadır.

Aşağıda belirttiğim adımları uygularsanız Adsense hesabınıza rahatça erişebilirsiniz.

  1. Kullandığınız tarayıcıdaki tüm çerez ve geçmişi temizleyiniz.
  2. 1. adımı yaptıktan sonra Adsense hesabınıza rahatça girebilirsiniz. Yok eğer hala giremiyorsanız dikkat etmeniz gereken husus Google hesabınızı tam olarak ifade etmenizdir. Örnek olarak “adsensehesabi” olarak değil, “adsensehesabi@gmail.com”olarak oturumunuzu belirtmelisiniz.

İşlemleriniz bu kadar.

Uyguladın ve hesabındasın 🙂

Allah bol ve bereketli kazançlar versin.

İyi çalışmalar dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir