Derinlemesine yazılım eğitimleri için kanalımı takip edebilirsiniz...

Özel Ders Formatında A’dan Z’ye C# 9.0 Programlama Eğitimi

Son radikal kararla eğitimlerin ücretsiz yayınlanmasına karar verilmiştir.

Merhaba,

Son yıllarda hem yazılım projelerine, hem bloğumdaki makalelere hem de bireysel yahut kurumsal yazılım eğitimlerine ciddi bir zaman harcamaktayım. Bu süreçte kâh öğrencilerimden kâh okuyucularımdan gelen dönütler sayesinde yazılım konularına dair ciddi beklentilerin olduğunu gözlemlemekteyim. Bu beklentileri eğitim kurumlarında karşılamaya çalışsakta süre kısıtlaması ve kurumun politikası gereği verilen eğitimlerde her türlü detaylara temas edememekte ve böylece öğrenciye %100 bir bilgi aktarımı sağlanamadığından öğrenci açısından da beklentilerin karşılanamaması söz konusu olabilmektedir.

Ayrıca youtube’da yıllar öncesinden yayınlamış olduğum ücretsiz eğitimler ve buradaki makalelerime istinaden, siz değerli okuyucularımdan gelen eğitim talepleri neticesinde Türkiye’de bu konuyu halledecek eğitim projesi yapmaya karar vermiş bulunmaktayım. Vereceğim eğitimler, özel ders formatında ve süre sınırı olmaksızın tümmmm detaylara değinen ve olması gereken kritikleri yapan tarzda bir içerikle, ciddi manada tasarlanacak ve kurmuş olduğum NGAkademi.com resmi sayfasında ücreti mukabilinde yayınlanacaktır.

Hemen Neden Udemy vs. tercih etmiyorsun? sorunuza cevap vermem gerekirse eğer, Udemy eğitim videoları üzerinden binlerce kişiye ulaşarak, sürümden para kazanmaya odaklanmış bir platform olduğu kanaatindeyim. Şahsen ben binlerce kişiye eğitim satmayı hedeflememekte, yıllık belirli bir miktarda öğrenciye bu hizmeti vermeyi ve süreçte gerekli rehberliği sağlamayı düşünmekteyim. Yani sorularıyla, sorunlarıyla, süreciyle ilgilenebileceğim ve cevap verebileceğim kadar öğrenciyi hedeflemekteyim. Anlayacağınız bunu bir iş olarak bellemekteyim. Ayriyetten adı geçen platformda videolar yayınlanır ve binlerce öğrenciden gelen sorular hocalar tarafından doğal olarak cevaplanmamaktadır. Buna hak verebiliyorum. Bu yüzden benden eğitim alan öğrencilerimle etkileşimli süreç geçirebileceğim bir platform kurmaya karar verdim ve ona göre eğitimlerin fiyatını belirlemekteyim.

Eğitim içeriklerinde gerekli dökümantasyonlar, slaylatlar, kodlar, pdf’ler, dijital tahta çizimleri vs. hepsi öğrenciye sunulacak ve tarafımca konu içeriğini destekleyici kitaplar hediye edilecektir. Ayriyetten gerekli not vs. için defter ve ders takip notları gönderilecektir.

Örnek bir ders notu… Bu şekilde tüm dersler tarafımca not çıkarılarak anlatılmaktadır….

Örnek bir ders notu..

Eğitim içerikleri oldukça detaylı bir şekilde tarafımca tasarlanmakta ve muhtemelen piyasadaki olabilecek(ve olması gereken) en detaylı bir müfredatla ilgili konu öğrenciye aktarılmaktadır. Her konuda yaptığım gibi bu konuda da klasik eğitim anlayışı ve içeriğinden koparak, özgün ve vurgun bir yaklaşımla içerikleri oluşturmaktayım ve bir yazılımcı açısından bir konunun nasıl öğrenileceğine, hangi açılardan değerlendirilmesi gerektiğine nasıl inanıyorsam o şekilde özgün bir anlatım sergilemekteyim.

Yakın zamanda OOP ve ileri düzey yaklaşımlar üzerine a’dan z’ye eğitimleri hedeflemekteyim. Ardından gelişmiş mimariler ve microservices yapılanmaları üzerine evrensel nitelikte içerikler tasarlayacağım.

Haliyle tüm bunları yapabilmek için öncelikle temelde C#’ın tam teferruatlı bilinmesi kanaatindeyim. O yüzden ilk olarak A’dan Z’ye C# 9.0 Programlama Eğitimi ile süreci başlatmış bulunmaktayım.

Eğitimler kritikler ve detaylar barındırdığı için ciddi süreler almaktadır. 5 10 saatlik hızlandırılmış eğitimler isteyenler, yahut 50 tane teknolojiyi bir araya getirip ortalama 100 saatlik eğitimle hepsine hakim olabileceğini bekleyenler lütfen udemy vs. benzeri platformlara başvurunuz. Oralarda aradıklarınızı bulabilirsiniz. Ben bu işin hakkını vermek için çalışacağım, haliyle bu işe hakkıyla gönül vermek isteyenlerle çalışmayı tercih ediyorum.

Bundan sonraki süreçte;

 • OOP(3 Parti)
 • İleri Düzey Programlama(3 Parti)
 • Asp.NET Core Web Programlama(4 Parti)
 • Servis Mimarileri
 • Microservices
 • Authentication ve Authorization yapıları(Asp.NET Core Identity, JWT, IdentityServer4)
 • vs

şeklinde eğitimler tasarlamayı planlıyorum…

Eğitim içeriklerini güncel tutacak ve belirli bir hedef kitleye ulaştığım zaman haftalık canlı webinar’lar la soru cevap ve örnek uygulama yapacağım. Yoğunluğa göre haftalık webinar sayısını arttırmayı düşünüyorum.

Eğitim içeriklerini yukarıda da bahsettiğim gibi evrensel nitelikte tutacağım. Şimdi tasarladığım A’dan Z’ye C# 9.0 Programlama Eğitimi minimum 6 yıl güncelliğini koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Tabi dile dair yeni sürümler geldikçe ilgili paket güncellenecek yahut youtube üzerinden bu eklentiler ücretsiz dahil edilecektir.

Öğrencilerimize faturaları mail üzerinden yahut posta yoluyla gönderilecektir.

Temel eğitimimizin çekimleri yayınlandıktan sonra siz değerli okuyucularıma ilgili kanallardan duyuru yapılacaktır.

Görüşmek üzere…
Sevgilerimle…

7 Cevaplar

 1. Osman Baydar dedi ki:

  eline saglık hocam tertemız anlatım

 2. ali dedi ki:

  Hocam merhabalar. C# dersleri ile ilgili pdf hazırlamayı düşünüyor musunuz? C# dersleri ile senkron, kısa notlar içeren bir pdf harika olurdu kanımca.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir