Derinlemesine yazılım eğitimleri için kanalımı takip edebilirsiniz...

Visual Studio,Solution ve Proje Kavramları

Bu yazıda Visual Studio,Solution ve Proje kavramlarını açıklayacağım.

Visual Studio:Microsoft’un geliştirmiş olduğu bir kod derleyicisidir.Bu derleyici sayesinde C#,F#,Visual Basic,C++,ASP.Net vb. gibi program dillerini düzenleyebilir ve çalıştırabilirsiniz.Günümüzdeki program dünyasında görsellik ön planda olduğu için bu derleyici bize inanılmaz kolaylık sağlıyor.Sürükle bırak mantığıyla çalışarak program yazmamızı kolaylaştırıyor.
Sürekli güncellenen bir program olduğu için sizi direkt olarak kendi sitesine yönlendirmek istiyorum.Buradan ister Trial versiyonunu indirip belirli bir süre zarfınca kullanabilir,istersenizde satın alabilirsiniz.
http://msdn.microsoft.com/en-us/vstudio/aa718325

Solution:Bu kavramı yüzeysel olarak ele almak istiyorum.Matematik biliminde evrensel küme olarak adlandırılan bir terim vardır.Yani bütün kümeleri içine alan bir kümedir evrensel küme.Solution kavramıda bu mantıkla bağdaşıyor.Biz çalışma yaparken bir solution üzerinden işlerimizi yürüteceğiz.Tabi bizim işimizi solution değil projeler görecektir.O halde bir solution içinde birden fazla proje bulunabilir.

Proje:Yazılımcının fikirlerini algoritmik biçimde tasarladığı,şekillendirdiği,yazdığı kısaca bütün yaptığı işleri yerine getirdiği alandır.

İyi çalışmalar…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

  1. Yunus dedi ki:

    Benim program ödevim var da yapabilir miyiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir