Derinlemesine yazılım eğitimleri için kanalımı takip edebilirsiniz...

Angular 4 İçin Visual Studio Code ve Node.js Kurulumu

Merhaba,

Bu içeriğimizde Angular 4 için sonraki yazılara temel teşkil edecek gerekli programları kuracağız. Bu programlar; Angular 4 kodlamasında bize ortam sağlayacak Visual Studio Code editörü ve NPM paketlerini yönetmemizi ve node.js geliştirme ortamını sağlayacak Node.js olmak üzere iki adet araçtan ibarettir.

Visual Studio Code Editörü

Visual Studio Code
Her ne kadar adından Visual Studio’yu anımsatsada teknik olarak pekte benzerliği olmayan bir uygulamadır. Bundan sonraki Angular 4 çalışmalarında yapısal olarak teknik ve pratiksel çalışmaları bu ortam üzerinde gerçekleştirecek ve makalelere kaynak teşkil edeceğiz.

Visual Studio Code programını buradan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Node.js

Açık kaynak bir proje olarak oluşturulan Node.js 2009 yılında Joyent şirketi tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. Node.js bünyesinde paket yönetim aracı olan NPM(Node Package Manager)’yi de getirmektedir. Bu NPM üzerinde açık kaynak olan Node.js modülleri yer almaktadır ve hemen hemen her gün gelişmekte ve zenginleştirilmektedir.

Node.js’i kurmak için burayı ziyaret etmeniz yeterlidir.

Evet arkadaşlar…
Sizler bu araçları indirip kurmayla meşgulken bendeniz Angular CLI kurulumu üzerine detaylandıracağım makaleyi hazırlamaya geçiyorum.
O halde sonraki yazımızda görüşmek üzere diyorum…
İyi çalışmalar…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. 25 Mart 2018

    […] Angular 4 – Angular CLI Kurulumu […]

  2. 25 Mart 2018

    […] bilgisayarda Angular CLI paketine ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı gidermek için öncelikle önceki Angular 4 İçin Visual Studio Code ve Node.js Kurulumu başlıklı yazımda bahsettiğim Node.js kurulumunu yapmak […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir