Kömürle Kına Yakılan Şehitlerimize

hbr-lnk_4c9348912abef

Kol saati takıp, takım elbise giyerek toplumda önemli bir rol olan “adam” lık ünvanına sahip olduğunu zannedip ciğeri ve beyni beş para etmeyen bürokrat çakması havalı zihniyetler varya , Allah milletimizden arındırsın.

“Ne alaka kardeşim maden ocağında ki işçilerle, takım elbiseli zihniyetsizlerin” der gibisiniz sanki.Hayır çok alaka!

Ulan bu memlekette a’dan z’ye sözü olup, hissiyatı olmadan fikir sahibi olan binlerce zerzevat var ki, dünyanın sanatsal çarkı onlar olmasa dönmeyecek kendilerince.Hükümetlere, sanata, siyasete hem fikiren hem de fiilen eylemde bulunan bu şahıslar Kömürle Kına Yakılan Şehitlerimiz için nerede?Derbilerde işten erken ayrılan, benzin fiyatına her zaman lafı olup bir gol uğruna memleketin yollarını araçlarla tıkayan ve üstüne üstlük yabancı sermayeyle laf söylediği benzini dibine kadar ziyan eden bu zihniyet nerede ulan Kömürle Kına Yakılan Şehitlerimiz için.

Bu kafayla millete ahkam kesen, giydiyse takım elbiseyi adam olduğunu zanneden, sağda solda işleri, güçleri, aşkları, sevgileri, okulları ve hatta sanatı boykot eden bu zihniyet nerede?

Şehit verince oralı olmayıp, dink donklarda cahilliğe sığınıp adamlık taslayan bu kültürsüz zihniyet nerede Kömürle Kına Yakılan Şehitlerimiz için?

Daha durun, bi çıksın şehitlerle gaziler toplu mezardan sonra yapın siyasetinizi ya da lagaluganızı.

“Sende takım elbise giyip kol saati takmıyor musun?” diyen zerzevatlar var aramızda sanırım.Evet giyiyorum, bir Fatih torunu edasıyla, bir ata terbiyesiyle ve bir Peygamber ahlakıyla giyiyorum…Ben üniversiteyi bitirip adam olan mecradan değil, adam olup üniversite eğitiminide üzerine katmış bir akılla yaşıyorum.

Çok kızıyorum, çok acıyorum, çok üzülüyorum ama “Kömürle Kına Yakılan Şehitlerimize” değil.Yarın bunun bedelini kendi insanına ödeyecek cahil zümrelerimize…Bir Bedir daha yaşayacak olan bu saf milletime.

Ben görmedim kardeşlerim, cahillik örtüsüyle kundaklanmış büyük bebekler nerede maden şehitlerim için Nerede???

Tüm maden altında kalan sağ efendilerin Allah önce kendilerine sonra da ailelerine sabır versin, şehitlerimizin ise Allah cennet mekan eğlesin ve ailelerine sıkıntı, dert, tasa göstermesin.Allah tüm milletimin yardımcısı olsun.

Ve son kez uğruna ölmekten öte yaşamayı göze alabilen “Hak”‘ın yoluna baş koymuş kültürlü ve ilim, irfan ve farkındalığa sahip bir Türk nesliyle yaşamak ümidiyle…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.