Derinlemesine yazılım eğitimleri için kanalımı takip edebilirsiniz...

SEO – Google WebMaster Araçlarına Nasıl Kayıt Olunur?

Google WebMaster Araçlarına Nasıl Kayıt Olunur?
Bildiğiniz muhtemeldir ki Google tüm platformları GMail hesaplarında bütünleştirmektedir.Yani Google Plus(Google+), YouTube ya da WebMaster Araçları gibi Google’ın olan platformlardaki ortak hesabınız GMail hesabınızdır.Google’a herhangi bir hesapla giriş yaptıktan sonra, https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr adresinden “Web Yöneticisi Araçları” sayfasına giriş yapabilirsiniz.Giriş yaptığınız zaman aşağıdaki gibi bir sayfayla karşılaşacaksınız.
google webmaster araçları

Burada gördüğünüz gibi web yönetici araçlarına eklediğiniz siteleriniz girişte listelenmektedir.Yeni bir site eklemek istiyorsanız eğer sağ üst köşedeki “Site Ekle” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
google webmaster araçları 2
Yukarıdaki gibi karşınıza bir pencere çıkmakta ve site adresinizi istemektedir.Bu aşamadan sonra eklediğiniz sitenin sahibinin siz olup olmadığı doğrulanmaktadır.
google webmaster araçları 3
Yukardaki sayfada gördüğünüz gibi sizlere sunulan HTML dosyasını indirip sitenizin ana dizinine atmanız yeterlidir.Daha sonra verilen talimatları sırasıyla uyguladıktan sonra “Doğrula” butonunu tetiklemeniz yeterlidir.

Google WebMaster Araçlarına sitenizi ekleyip doğrulamak Google tarafından hızlı farkedilmenizi kolaylaştıracaktır.Ayrıca Google açısından samimi ve ciddiyetli bir web sitesi olacağınızdan dolayı ilgi oranı artacaktır.Bunun yanında Google WebMaster araçları sayesinde siteniz için çeşitli düzenleme seçenekleri ve bol bol durum değerlendirmesi yapmanızı sağlayan raporlar elde edeceksiniz.Bu analizler sonucunda gerçekleştirdiğiniz her eylem bir bütüne yansıyacak ve sitenin SEO kalitesini arttıracaktır.

Sonraki konularımızda Google WebMaster Araçlarını sırasıyla ele alıp irdeleyeceğiz.O yüzden şimdilik görüşmek üzere diyor ve konuyu burada noktalıyorum…

Hepinize iyi çalışmalar dilerim…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.